תגית הלפרין-לוי

בת 48 , גרה במודיעין, יועצת ארגונית

אימא לשלושה, בת זוג לגדי.

חובבת קריאה, טיולים, יוגה, ריצה, שיחות עומק מסקרנות ועתירות תובנות.

עוסקת בייעוץ ארגוני ופיתוח מנהלים מעל 20 שנה כעצמאית בשוק הפרטי, ברשויות ובקליניקה פרטית. על ״מצמצמים רווחים״ שמעתי מאלון שוסטר. כשהוא סיפר על העמותה, שיתף בחוויותיו כחונך והציע להצטרף – נעניתי מיד. הכימיה בין ממיי וביני הייתה מיידית כבר מהמפגש, השיחה והחיבוק הראשונים.

ממיי חלקה את סיפורה ושאיפותיה בפתיחות וחיוביות, והתמסרה לתהליך. אני הצעתי כלים להתבוננות וכיוונים לחשיבה ופעולה מקדמת. במהלך השנה ממיי תמרנה בין עבודתה בעירייה, לימודיה, רגשותיה ומחויבותה למשפחה, קבעה לעצמה יעדים ועמדה בהם בהצלחה. ממיי חיברה אותי לסיפורי הילדות שלה, לגעגועים לאביה שנפטר ולחיבור המיוחד שיש לה עם אימהּ.

בכל מפגש התרגשתי, בין המפגשים התגעגעתי,

ומפעם לפעם כשהבחנתי שהתהליך טוב ומקדם את ממיי – הייתי אסירת תודה.

ממיי אמבאו

בת 25 , גרה במעלה אדומים, סטודנטית שנה אחרונה לניהול משאבי אנוש ועובדת במשרת סטודנט בעיריית ירושלים כמזכירה של יו״ר ועד התברואה.

נולדתי באתיופיה, בעיר הבירה אדיס אבבה, ועליתי כשהייתי בערך בת 12 , ועכשיו 13 שנה בארץ.

למדתי שנה אחת ביסודי כשהיינו במרכז קליטה באשקלון, ואז עברנו לגור במעלה אדומים, ולמדתי שנתיים בצביה.

כיוון שהתקשיתי ולא היה לי איך לממן את עצמי בחוגים, נרשמתי ללמוד בצפון, בפנימיית ״ימין אורד״, בעקבות אחותי שסיימה שם, כיוון שזו נחשבת פנימייה טובה. סיימתי את לימודיי בהצלחה, התגייסתי לצבא כמגייסת מילואימניקים ביחידת חיל האוויר 669 .

לאחר שהשתחררתי עבדתי, טיילתי בכמה מדינות, והתחלתי ללמוד במכללת הדסה בירושלים ניהול משאבי אנוש. אחרי התלבטויות פשוט בחרתי במקצוע הזה כי לא רציתי למשוך את הזמן בהתלבטות, והיום אני לקראת סיום. בעזרת השם, בהמשך, באמצעות הכלים שקיבלתי בפנימייה ובחונכות, אתקדם בתחום שלי.

לפני שנה חברה שלי, עדן יגזאו, הציעה לי להצטרף לתוכנית של ״מצמצמים רווחים״. בהתחלה לא רציתי בגלל העומס שחשבתי שיהיה לי, אבל בסוף היא שכנעה אותי. היום אני מאוד מרוצה ומודה לה. התחלתי את התוכנית בתקופה קשה ומבולבלת.

החונכת שלי, תגית, הייתה בשבילי גם יועצת, גם חונכת וגם פסיכולוגית. לפני שהתחלנו את החונכות חשבתי להקפיא את הלימודים שלי, אך בזכותה המשכתי. היא החזירה לי את הביטחון על ידי שיחות ומשחקים שעשינו. היא כל כך כשרונית וחכמה, אני גאה בקשר שלנו ורואה בתגית מודל לחיקוי. אני מודה לה מאוד שהייתה איתי בתקופה קשה ומאחלת לה את כל הטוב שבעולם.