עמית פלטי

בן 53 ,גר בקיבוץ הסוללים, מהנדס מחשבים ואיש חינוך

אני נשוי לשרית, אב לרתם, אמרי וגוני. עובד הרבה שנים בתפקידי פיתוח וניהול בחברת ״אינטל״. לאחרונה התחלתי ללמוד הוראה בטכניון. מוביל את הטכנולוגיה, החדשנות והפדגוגיה בעמותת ״מונא״, היוצרת חיבורים בין-תרבותיים ומעצימה קהילות באמצעות מיומנויות, חדרי בריחה ובנייה והטסה של רחפנים.

החונכות עבורי היא תענוג צרוף, מפגש חוצה דורות, בו ניתנת לי ההזדמנות לחלוק את ניסיוני והידע שלי עם איש צעיר, צנוע ורב כוחות פנימיים, ובד בבד ללמוד ממנו על הדברים המעסיקים אותו, להתרגש ולשמוע על שאיפותיו וחלומותיו.

מסד של אמון הדדי ללא סייגים נבנה בינינו יש מאין, ועל גבו נוצקות חוויות משותפות ותובנות חיים.

רועי שמש

בן 23 ,גר במעונות הסטונדטים של מכללת עמק יזרעאל

אני מרחובות, יש לי שני אחים, אחד מהם הוא אח למחצה, מאבי. שמו דניאל והוא בן 15 ,והשנייה היא אחותי הגדולה, הביולוגית, והיא בת 29 .בילדותי הייתי שחקן כדור-יד, ומאוחר יותר עברתי לשחק טניס שולחן.

לפני שעברתי למעונות עבדתי בשתי עבודות: מנהל מטבח בסניף של ״פיצה האט״ ומתדלק בתחנת דלק כעבודה מועדפת. אני רוצה לעסוק בתחום החינוך הבלתי פורמלי עם נוער בסיכון, ולשם כך מתחיל ללמוד שנה הבאה לקראת תואר בקרימינולוגיה וחינוך, ורוצה להמשיך לתואר שני במנהל וארגון מערכות חינוך, כדי לנהל בעתיד מוסד חינוכי של נערים בסיכון.

עברתי לצפון כדי לחזק את העצמאות שלי, ופשוט התאהבתי בצפון. בזמני הפנוי אני מנסה לשלב שני תחביבים: נגינה על גיטרה ואגרוף תאילנדי.

החונכות השפיעה עליי לטובה, עמית הוא בן אדם מרתק ומעניין. עצם העובדה שהוא מגיע מתחום ההיי-טק ומאוחר יותר התחיל לעסוק בחינוך נערים וילדים מעידה עליו שהוא בן אדם טוב, שאוהב לעזור לזולת ואוהב לעזור לאנשים. למדתי מעמית הרבה דברים, למשל איך אפשר ללמד נערים על ידי השתלבות בתוכם ועל ידי דברים שגם הם אוהבים. חוץ מזה למדתי על מקומות טובים לאכול בהם חומוס! שזה חשוב לא פחות. ובנוסף ישנה הבטחה לריצה משותפת ולחשיפה עמוקה יותר למקומות יפים בצפון, אז אני בטוח שנישאר בקשר גם במהלך התואר.