בועז חובב

בן 48 ,גר בגדרה, מרצה בחוגים למנהל מערכות בריאות

נשוי למיכל, אבא של רון (13.5) , גל (10) ומאור (7), מתגורר בגדרה.
בזמני הפנוי אני אוהב לבשל (בעיקר בשר) ולאכול (הכול), לטייל עם המשפחה, לעשות ספורט וללמד. פעיל בהנהגת ההורים של בית הספר היסודי ובית הספר התיכון שבהם לומדים ילדיי.

שירתתי בנח״ל המוצנח (גדוד 50) עד שנפצעתי ויצאתי לקורס חובשים, ממנו המשכתי להדרכת מחלקות רפואה ולימודי רפואה באוניברסיטת תל אביב. בהמשך למדתי מנהל עסקים בארה״ב, ולאחרונה סיימתי את עבודת הדוקטורט באוניברסיטת חיפה במקביל לשירות מילואים כקצין רפואה בנפת נגב של פיקוד העורף. עם סיום לימודי הרפואה עבדתי במספר חברות הזנק. לפני כשבע שנים נכנס בי 'חיידק' ההוראה, ועשיתי הסבה מקצועית להוראה, המקצוע היחיד שאני עוסק בו כיום.

הגעתי לעמותה לפני כשנתיים בעקבות טור של אבי בניהו במעריב, שסיפר על ״מצמצמים רווחים״. חנכתי במשך שנה צעירה מאזור המרכז, וכבר חצי שנה חונך את ברוק בדגש על קבלה ללימודים אקדמיים.

החונכות מאפשרת לי לפגוש אנשים צעירים חדורי מוטיבציה, כמו ברוק, וחונכים המעוניינים לתרום לקהילה. היא מחזירה אותי לדילמות המורכבות של הצעירים המשוחררים – ללמוד מיד או לטוס לחו״ל? איזה מקצוע לבחור? איפה ללמוד? איפה לגור? ועוד.

לפעמים נדמה לי שיש לי את כל התשובות הנכונות, אבל ברור לי שברוק צריך לקבל את ההחלטות האלה בעצמו, כדי למצוא את הנתיב הנכון עבורו וכדי להיות מחויב לנתיב זה באופן מלא.

אני מאוד נהנה מהמפגשים עם ברוק, יש לו קסם אישי רב ודיבור קולח, וכיף להעביר איתו שעה-שעתיים על כוס קפה.

ברוק אבטה

בן 21 ,גר ברחובות, עובד בעבודה מועדפת בתחנת דלק

נולדתי באתיופיה ועליתי לארץ בגיל שלוש יחד עם הוריי ושלושת אחיי. עלינו למרכז קליטה בבאר שבע, ולאחר כמה שנים עברנו לראשון לציון. לאחר כמה שנים נוספות ההורים שלי התגרשו, ועברנו לגור ברחובות עם אימי. אימי עובדת בניקיון ולא דוברת את השפה העברית. למדתי בבית ספר אקסטרני ולאחר מכן עברתי ללמוד בפנימיית ויצ״ו, הזכורה לי כחוויה טובה.

אני מחובר לטבע ולחקלאות. התגייסתי ללוחמה בגדוד 202 ,בתפקיד קלע. למדתי בצבא הרבה על משמעת, על הארץ, על אנשים. אני רוצה לטייל בעולם וגם ללמוד, כדי להצליח ולהתקדם בחיים.

מספר שבועות לפני השחרור ישבתי וחשבתי לאן, איפה ומה אעשה אחרי השחרור. לא ידעתי כיצד תיראה האזרחות, חיפשתי מידע אצל חברים, משפחה ומכרים כדי להבין עם מה אני עומד להתמודד. אז נזכרתי בעמותת ״מצמצמים רווחים״. פניתי אליהם, וקיבלתי את בועז. כבר בפגישה הראשונה איתו למדתי ממנו ממש הרבה. רציתי שהקשר ביננו ימשיך, ידעתי שיש לי עוד הרבה מה ללמוד.


כיום, חמישה חודשים אחרי, אני יכול להגיד עם ראש מורם שאספתי את כל המידע שנחוץ לי, ועוד פחות מחודש אני מתחיל לימודים לקראת קבלת תעודת מקצוע ותחילת עבודה בחברת ״אינטל״