ארנה בראון־לבינסון

בת 54 , גרה בלהבים, מרצה וחוקרת באוניברסיטת בן גוריון בתוכנית לניהול ויישוב סכסוכים

נולדתי וגדלתי בירושלים. לאחר השירות הצבאי למדתי באוניברסיטה העברית. נישאתי לג'ימי, ולנו שלושה ילדים בוגרים: שתי בנות סטודנטיות ובן חייל. לאחר שהתחתנו המשכנו ללמוד בארה״ב, ובמהלך שנות שהותנו שם עבדתי כפסיכולוגית ייעוצית במרכז להתעללות ותקיפה מינית. עם חזרתנו לארץ עברנו לגור בנגב, ואני השתלבתי במערכת החינוך כיועצת חינוכית בחטיבת ביניים ובבית ספר תיכון. לאחר שהשלמתי את הדוקטורט, התחלתי לעבוד באוניברסיטת בן גוריון. כיום אני מרצה וחוקרת נושאים מגוונים, כגון התמודדות מתבגרים וצעירים מקבוצות תרבות שונות בארץ עם מצבי לחץ וקונפליקט; השתלבות נשים חרדיות ובדואיות בשוק העבודה לאחר לימודים אקדמיים; הנגשת שירותי בריאות הנפש לאוכלוסייה הבדואית בדרום ועוד.

במסגרת מערך החונכות של ״מצמצמים רווחים״ פגשתי בחורה מקסימה ומדהימה, ויחד התחלנו לעשות צעדים ראשונים של היכרות. מהר מאוד הבנתי שמולי בחורה רצינית בעלת כוחות עצומים, שסייעו לה להתמודד באופן מיטבי עם הקשיים הרבים שזימנו לה חייה ועם האתגרים שהציבה לעצמה במהלך שנותיה. כמי שגדלה כ״ילדת שמנת״ וגידלה ילדים שנעטפו תמידית ולא זכו להתמודדויות מורכבות שכאלו במהלך חייהם, המפגש עם מירי מעורר בי שוב ושוב מחשבות רבות בכל הנוגע לחברה הישראלית ולדרך שהיא יכולה לסייע ולעזור להשתלבותם של צעירים שהרקע המשפחתי שלהם אינו קל על מנת לפתוח להם אפשרויות קריירה מגוונות ולתרום לעתידם המוצלח.

 מירי ביסמוט

בת 25 , גרה בבאר שבע, מתחילה ללמוד

נולדתי בגינות שומרון, ואני אחות צעירה לחמישה אחים. השתחררתי מהצבא לפני כשנה וקצת לאחר שהייתי לוחמת ב״קרקל״, מפקדת כיתה וקצינה. לאחר השחרור טיילתי קצת יותר משנה בעולם, ולאחר מכן חזרתי ועבדתי כמדריכה במכינה קדם צבאית, שהשפיעה עליי מאוד ועיצבה את זהותי באזרחות. אני אוהבת מאוד טיולים בארץ, מפגשים עם חברים, קריאת ספרים ואימוני ספורט.

שמעתי על החונכות במקרה מחבר שאמר שכדאי שאגיש בקשה, אבל לא אשקר אם אגיד שלא ציפיתי שהיא תהיה מאוד משמעותית עבורי, הרי בכל זאת מדובר באדם זר. אבל הבלתי צפוי קרה – מתחילת דרכנו המשותפת, עוד לפני שנפגשנו, כבר בשיחת הטלפון הראשונה, הרגשתי שנמצא מולי אדם מאוד מיוחד, וכך היה. המפגשים עם אורנה מעצימים מאוד, אורנה מדהימה, בעלת ניסיון רב וראייה מאוד מיוחדת, והיא תמיד תהיה שם עבורי לסייע לי בכל זמן ובכל שעה. מצד שני היא תיתן לי לבחור את ההחלטות הנכונות עבורי.

אני חושבת שזה מה שמיוחד בקשר בינינו, שיש בו מקום לשתינו להביע את דעתנו בלי לחץ או עומס. אני מרגישה שזכיתי בדמות המלווה אותי עם מלא אהבה והמון אכפתיות, ועבורי זוהי זכות ענקית.