מילים מצמצמות רווחים 4, ינואר 2019

מתחילים שנה רביעית
אנו נרגשים לקראת השקתו של מחזור 4 של הכשרת חונכים בעמותה ובו כ-90 חונכים חדשים המצטרפים ל-140 החונכים הוותיקים. התגבורת המרשימה מייצרת שני תוצרים: ליווי חניכות וחניכים חדשים ועמידה באופן מלא בתכנית הרב שנתית של העמותה – שבה נלווה 1,000 צעירות וצעירים עד לשנת 2022. נכון להיום יש לנו 180 חניכים נהדרים.

במחזור החדש יש לנו שש קבוצות הדרכה:

שתי  "קבוצות רכבת", שבהן שותפים חונכים ותיקים וחדשים: בצפון (בהנחיית עמית שריג) ובדרום (בהנחיית אמיר ידלין).

פרויקט קהילתי בשמשית: היענות התושבים הייתה כה גדולה, עד שאנו משיקים שתי קבוצות של חונכים חדשים (!), שתיהן בהנחיית עמרי קסטלנובו ועמית שריג.

קבוצה דרומית חדשה – בהנחיית מושיק זיגל ועמית שריג. הקבוצה תיפגש בקיבוץ יבנה.

קבוצת השרון – בהנחיית עמרי קסטלנובו ומושיק זיגל. הקבוצה תיפגש בבית העמותה, בבית חרות.

מפקדים אלי

גזרות האחריות הגיאוגרפית של הצוות המקצועי חולקו ל"פיקודים", שבכל אחד מהם מצוות פסיכולוג ורכזת צעירים ומתנדבים. על הצפון אמונים עמרי קסטלנובו וספיר יחיאלי ועל הדרום מושיק זיגל וטל רבי.

גל אסייג ג'נאח שבה אלינו מחופשת לידה של שישה חודשים לתפקיד של מנהלת משרד, תפעול ומשאבי אנוש.

2019 – מעלים הילוך

בכדי להעניק ליותר צעירות וצעירים את הליווי, למדנו שראוי למקד מאמץ ארגוני משמעותי לגיבוש קהילות החונכים המתנדבים, על בסיס מקום מגורים או עבודה. הרחבנו את שיתופי הפעולה עם המכללות הקדם אקדמאיות: ספיר, רופין, כנרת, עמק יזרעאל וגליל מערבי, בהן אנחנו מאתרים מועמדים לחניכה.

לא נזניח השנה גם את השיווק הישיר של הפרויקט לצעירים ברחבי הארץ באמצעות המדיה והרשתות החברתיות ונתמקד בהעמקת הקשר עם יחידות צה"ל, על מנת לחשוף את הפרויקט לחיילות וחיילים משוחררים;

יש מתנדבים בקהל?

אנחנו מחפשים  חבר'ה שיש להם פינה חמה ליחידות / גדודים ספציפיים ומוכנים להוות איש הקשר עם היחידה. המשימה היא לייצר קשר עם מפקדים ולאפשר לנו לאתר את המשתחררים הזקוקים לנו, עוד בטרם יעזבו את המסגרת הצבאית המגינה.

המתעניינים מוזמנים לפנות לגל, מנהלת המשרד
בטלפון: 052-867-1688 או במייל: gal@closing-ranks.org

היה סוער

במלאת שלוש שנים לעמותה, התקיים ב"מרכז מירב" של המועצה האזורית חוף כרמל מפגש מרגש. מזג האוויר הסוער אילץ אותנו להחליף את הניווט הרגלי ביער בפעילות קבוצתית במתחם המקורה. מי שלא ראה את בני ה50-60 משחקים ומשוחחים בשמחה ובטבעיות עם בני ה 20-30 לא ראה שמחה וטבעיות מימיו.

אגב, הצעירים שהגיעו נחלו אכזבה קשה מכך שאף אחת מהחניכות לא הגיעה… רשמנו לעצמנו לשפר את העניין לקראת האירוע הבא.

 

      

צפו פגיעה

אנחנו שוקלים לקיים את האירוע השנתי הבא של חונכים וצעירים כאירוע של שירת המונים (במתכונת "קולולם"), בו נכתוב, נפיק, נשיר יחד ונייצר קליפ לעמותה.

אנחנו מזמינים את המוזיקאים שביננו להעלות רעיונות ולהצטרף לצוות המארגן.

הבר של ג'רי והת'ר

לאחרונה סיימנו את הקמת הבר בכניסה לבית העמותה, שמשמש גם כפינת הוקרה לג'רי שוורץ והת'ר ריסמן, בני הזוג שתומכים כספית בעמותה. אנחנו ממוקמים סמוך מאד למחלף ינאי, ממש ליד היציאה מכביש 2.

אם אתם עוברים באזור, שימו בוויז "מצמצמים רווחים" והיכנסו לקפה או בירה.

הפרויקט של רותם

המשימה: אלבום העמותה: גל מתאמת, רותם אברוצקי (אח של) מצלם ויערה ואלון מבצעים את ההגהה הלשונית. עד כה, רותם  צילם, במקצוענות וברגישות, כבר 29 זוגות/שלישיות של חניכים וחונכים, בקרוב נלכוד בעדשה שלנו את החברים מהצפון. אל תחמיצו את החוויה של עמידה באור הזרקורים, זה מביך מעט ומהנה הרבה…והתמונות – פגזיות.

 

שנה אזרחית טובה, גשומה ומצמצמת רווחים,

 

אלון שוסטר

חבר הוועד המנהל

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שנה אזרחית טובה, גשומה ומצמצמת רווחים,

 

אלון שוסטר

חבר הוועד המנהל