מילים מצמצמות רווחים 8, ראש השנה תש"פ (2019)

הבחירות שלנו

המדינה מתמודדת עם בחירות רב שלביות, מתיחות מולטי גזרתית וזמן טעון חגים.

וכוחותינו במצמצמים? כוחותינו ממשיכים לעבוד בשיא המרץ ולהרחיב את הפעילות, ממש כפי שהבטחנו לבוחרים…טוב, לעצמנו.

בערב ראש השנה,  270 (!) צעירים מלווים על ידי-350  חונכים, כשהיעד בתכנית העבודה שלנו עד לסוף השנה האזרחית הינו 300 צעירים המלווים על ידי כ-400 מתנדבים.

לקראת סיום שנת 2019 נשיק את  המחזור החמישי, בו תהיינה תשע קבוצות: בכרמיאל, עמק חפר, שוהם, ירושלים, תל אביב, קבוצת יבנה ובנגב; שבע מהן חדשות ושתיים "רכבת" של ותיקים.

חדשות מהתנור

צוות העמותה התרענן בכוחות מחודשים:

עמית צור מרמת השרון, נכנסה לתפקיד מנהלת המשרד ומשאבי אנוש.

רוני ווינברג מכפר אביב שבישובי גדרות, כיום תושבת באר שבע, הצטרפה אלינו כרכזת צעירים ומתנדבים בדרום.

נעה לברון מקיבוץ גבעת חיים איחוד, תצטרף לאחר החגים, לתפקיד רכזת צעירים ומתנדבים במרכז.

רייצ'ל מרקס ממעלות, כיום תושבת עמק חפר, הצטרפה כרכזת צעירים ומתנדבים בצפון.

לאחר שלוש שנים נפרדנו מגל אסייג ג'נאח, שממשיכה לתפקיד מאתגר במחלקת משאבי האנוש של  רפא"ל. גל לקחה חלק בצוות ההקמה של העמותה ותרמה רבות לביסוס  הארגון שלנו ולקידומו, תמיד בהתלהבות, במקצועיות ועם חיוך גדול. גל, היה לנו לעונג לעבוד איתך ואנו מאחלים לך הצלחה גדולה בהמשך.

יומננו היקר

ת"ש כוחן? כן ולא  צוות העמותה פגש קבוצה של קצינות ת"ש שסיימו הכשרה בעיר הבה"דים בדרום ומשרתות בבסיסי ההדרכה ברחבי הארץ.

הצגנו לקצינות את העמותה ופועלה, במטרה לחשוף בפניהן את האפשרות להפנות אלינו חיילים לקראת שחרורם מצה"ל.

"גשר אל הנוער" בתל אביב אנו מתחילים בפיילוט משותף שבו נלווה חונכים של נערות ונערים לקראת גיוס. "גשר אל הנוער" הוקם לפני כ-20 שנה על ידי ורדה ודב הלפרין ופועל ב-4 בתים באזור תל אביב. הבתים מהווים עבור הנערים בית חם לשעות אחה"צ והערב במהלך לימודיהם בתיכון ומספקים להם עזרה בלימודים, הקניית מיומנויות חיים, הכנה לצה"ל ועוד. המטרה היא לסייע לצעירים להגיע לשרות משמעותי בצה"ל ולחשוף אותם לאפשרות של חונכות ב"מצמצמים רווחים" לאחר השחרור.

מכינת "צור שלם" – התחלנו בפרויקט ליווי חונכים של צעירים, בוגרי מכינת "צור שלם", לקראת שחרורם מצה"ל. כ-30 צעירים מכל רחבי הארץ לקחו חלק במכינה הקדם צבאית כל שנה, והתגייסו יחד לשרות בנח"ל. מספר חודשים לפני השחרור, הם עוברים מספר חודשים של הכשרה במקצועות הרתכות והכרסמות (CNC) במטרה לשלב אותם בתעשייה. הקורסים המקצועיים מתקיימים באזור כרמיאל וממומנים ע"י סטף ורטהיימר. מרבית הצעירים בחרו לקבל ליווי על ידי חונך בפרוייקט משותף המלווה על ידי "מצמצמים רווחים".

"אופק דרום" באינטל – חברת אינטל השיקה פרויקט שבמהלכו גויסו לחברה מעל 130 עובדים מאזור קריית גת והסביבה. החברה מגייסת לראשונה עובדים ללא הכשרה הנדסית ומכשירה אותם לעבודה בחדר הנקי של המפעל, עם אפשרות להשלמת תעודת הנדסאי. לכל אחד מהעובדים מוצמד במפעל חונך מקצועי שמלווה אותו להשתלבות מיטבית במפעל.

אנו בודקים אפשרות לשיתוף פעולה עם אינטל, במסגרתו נסייע בעזרת הניסיון והידע שצברנו בליווי והכשרת החונכים.

מכללות,  מכינות קדם אקדמיות צה"ל – ממשיכים לגייס צעירים שמופנים אלינו מהמכללות כנרת, אורט בראודה, צפת, עמק יזרעאל, רופין, לב, סמי שמעון וספיר, מהמכינות הקדם אקדמיות באוניברסיטאות בן גוריון ובר אילן, וממשמר הגבול.

פרויקט ישובי בשמשית – בתחילת ספטמבר קיימנו מפגש עם חונכי שמשית. יחד עם תושבי שמשית, הקמנו פרויקט קהילתי ראשון, במסגרתו נרתמו לעמותה כ-35 מתנדבים מהקהילה!

היה ערב מרגש, שבו הצעירים והחונכים שיתפו אותנו בחוויותיהם מהחונכות.

ואתם, שלא הזדמן לכם לחיות בשמשית, אם אתם חושבים שביישוב או בעיר בה אתם גרים נוכל להקים  קבוצה קהילתית שתחנוך צעירים מהאזור – צרו איתנו קשר ונשמח לקדם את זה ביחד אתכם.

רק לפנק ולפנק

לקראת השנה החדשה, הזמנו מספר מוצרים שימושיים וממותגים מבית "מצמצמים רווחים". מוצרים אלה מיועדים לכל מי שמתחיל עבודה, מתחיל או מסיים לימודים או הכשרה מקצועית, מתחתן, יולד או חוגג הישג משמעותי בחייו.

כל אחד מהצעירים שאתם מלווים או ליוויתם בעמותה מוזמן לבחור אחד מהמוצרים הבאים:

תיק גב (1), רמקול (2) או USB בנפח 32GB (3).

את זוגות המגבות הענקיות המפנקות (4) – אנו מייעדים למי שמתחתן.

אנא עדכנו את עמית או את רכזת הצעירים באזורכם לגבי הבחירה של הצעירים על מנת שנוכל לשגר אותן אליכן במפגשים הקרובים.

תמונות מדברות

סיימנו את איסוף החומרים. רותם אברוצקי, צילם בהתנדבות במשך שנה וחצי, ברגישות ובנאמנות את 52 הצוותים שנאותו לקחת בו חלק.

רותי מגידס (חונכת בעמותה) עורכת בהתנדבות ובמקצועיות רבה.

אביטל סמפסון מופז מתרגמת לאנגלית ואורלי הצופה מופקדת על העיצוב הגרפי.

שמחנו לשמוע מכל מי שהגיע לסטודיו הנודד של רותם שהיתה זו חוויה מהנה ומיוחדת.

תמיד ביחד

חברנו שמאי רן, ממיסדי העמותה – מזמין אתכם להשתתף במפגש חברים ובערב התרמה ל"קרן הצנחנים" המטפלת באלמנות וביתומי המערך המוצנח והשב"כ. הערב יערך ביום א' ה-27.10.2019, בשעה 19:00 באודיטוריום קיבוץ שפיים.

למידע והרשמה:  https://www.eventer.co.il/aba35

 

הוא משלנו

בני גנץ, ממייסדי העמותה, זינק למים הציבוריים הסוערים ומשך אותי אליו. יחד עם חברות וחברים מכלל סיעות בית המחוקקים, אנחנו מביאים למשכן המכובד את הרוח המסורה לאהבת האדם ולעילויו, שבשמה אנחנו פועלים כל חיינו, כל אחד בגיזרתו.

נביא לעבודה שלנו בזירה  הלאומית את הרוח הטובה ששורה עלינו ב"מצמצמים רווחים", את השמחה שבגילוי השונות, את הלמידה ההדדית בין בני אדם, את התובנה שאין אדם שאין לו שעה ואין רגע שאינו זמן לתיקון.

 

אני מברך אתכם, חברותי וחברי, אוספי המיצוות,

בשנה של סקרנות ושמחה, בריאות ומשמעות.

לשנה טובה תכתבו ותחתמו.

אלון שוסטר
וכל צוות מצמצמים רווחים