הסיפור שלנו

במאי 2014 התקיים כנס של סגל בוגרי גדוד 50/101 (הנח"ל המוצנח)  – "30 אחרי 50" (30 שנה מאז ששירתנו יחד בגדוד 50). החברים שנפגשו דיברו על השנים בגדוד והזכירו את הקריאה החוזרת "לצמצם רווחים", כפי שהורו המפקדים לנוכח פתיחת הפער בין הראשונים לאחרונים במסעות, בתרגילים, בצניחות ובמבצעים.

בעברנו המשותף צמצמנו רווחים יום יום במשך שנים. לא ספרנו, לא התחשבנו, עזרנו ונעזרנו כל הזמן.
אבל בחיים האזרחיים הפערים בינינו, אזרחי המדינה, רק הולכים וגדלים, בייחוד בקרב השכבות הצעירות.

כאנשי סגל גדוד 50, גוף חזק, איכותי, מאוחד וחברתי, המורכב מבני גרעיני תנועות הנוער ובני משקים ("נחלאים"), חשבנו שהיום, עם כמה שנות ניסיון באמתחתנו וכמה חברים שהתווספו בדרך, שוב אפשר לפעול יחד. כך נולדה תכנית החונכות של "מצמצמים רווחים".

החונכים – מתנדבים, כמו גם הצעירים המלווים על ידנו, אינם בהכרח יוצאי הגדוד.

אודות העמותה

מצמצמים רווחים פועלת להעצמה של צעירים חסרי עורף משפחתי תומך, שהשתחררו משירות צבאי או לאומי, ונמצאים בשלב המעבר לחיים עצמאיים. מטרת החונכות היא קידום הצעירים למימוש הפוטנציאל האישי שלהם, בתוך קשר משמעותי של אמון, עם מבוגר בעל ניסיון וידע במגוון רחב של תחומים. אנו רותמים את היכולות, הקשרים והניסיון המצטבר שלנו כדי לסייע לצעירים בתחומים של תעסוקה, השכלה, דיור, עצמאות פיננסית וחברה וקהילה, על מנת שישתלבו כבוגרים מעורבים ותורמים בחברה הישראלית.

 1.  ליווי צעירים חסרי עורף משפחתי תומך שהשתחררו משירות צבאי או לאומי, לשם השתלבותם כאזרחים מעורבים בחברה ותורמים ולצמצום פערים בחברה הישראלית.
 2. ייזום וקידום פעילויות נוספות שמטרתן צמצום פערים בחברה הישראלית, על פי החלטות העמותה ובכללן: א. ליווי אישי ומקצועי. ב. פעילות בקרב קובעי דעת קהל. ג. פיתוח כלים (הכשרות, סדנאות, התנדבויות).
 3. שינוי עמדות בחברה הישראלית למען חיזוק הסולידריות בין רכיביה ולמען יישום מטרות העמותה ובכלל זה:
  א. פעולות חינוך בקרב ילדים ובני נוער.
  ב. שיתוף ומעורבות של הקהילה בפעילות.
  ג. פעולות אל מול אנשי ממשל וקובעי מדיניות ודעת קהל.
  ד. עריכת כנסים ומחקרים והוצאת פרסומים המקדמים את מטרות העמותה.
  ה. פעולות בקרב קהילות בחו"ל למען קידום מטרות העמותה.

חזון העמותה

גידי צור

מייסד וחבר הוועד המנהל

דורון אלמוג

יו"ר העמותה

המייסדים

דורון ודידי אלמוג, בני גנץ, דני וניבה (אלקין) קורן, יצחק ודפנה (הרולד) שפר, אלון שוסטר, אורי ארליך, אסף והדס בשן, ליאורה אלקלעי, גידי צור, גדעון ויפעת אלישר, אבי ואילנה שקד, עמרי ויערה איגר, נטע מורן.

מבנה ארגוני 2022 – 2023

בוגר/ת שירות צבאי או לאומי
בגיל 20-28

מעוניינים בדמות משמעותית להתייעץ איתה?
הצטרפו אלינו 

מעוניינים להצטרף כחונכים, מתנדבים או שותפים לעשייה?